Květen 2007

Vzpomínám

29. května 2007 v 20:02 Literatura - Slohy
Charakteristika
Vzpomínám
Můj nejmilejší dědeček se jmenoval Václav Filipi a 18.května by mu bylo 61 let a byl to vlakvedoucí ČSD.Byl to silný muž s mírnou a přátelskou povahou.Sice zemřel teprve před dvěma lety,ale v mých vzpomínkách je to pán s šedivými vlasy,pivním bříškem a vtipnými poznámkami.
Přátelská povaha je pro lidi darem a mému dědečkovi rozhodně nechyběla.Jeho obličej vyzařoval upřímnost a lásku ke své rodině,byl plný vrásek od starostí,které raději řešil sám.Mluvil rychle a přesto dokázal přesně vysvětlit to co měl na mysli.Můj dědeček patřil mezi lidi,kteří si při mluvě pomáhají rukama.Někdy jsem se bála o zuby když jsem seděla vedla něj.Nikdy nechodil příliš rychle a na konci života musel chodit o berlích.
I přes jeho mohutnou postavu to byl člověk mírné povahy a rád měl kolem sebe milé lidi.Ze všeho nejvíce však miloval svou rodinu.ze mě a mé sestry si občas dělal legraci.Nebyl to jen dědeček,ale i kamarád.
Příroda ho moc nezajímala,protože si vytvořil svůj vlastní svět a tam patřila jenom jeho rodina,vlaky a práce na poli či v chlévě.Takže o globální oteplování se moc nestaral,do jeho světa nepatřilo.
Jeho práce ho velmi bavila a často nám vyprávěl příhody z vlaku.Jediné co ho na jeho práci rozčilovalo bylo opravování jízdních řádů.To jsem dělala vždy já s babičkou.
Velké nadání měl v tom,že každého svedl ke smíchu a když vyprávěl i ten největší neposeda se usadil a bedlivě poslouchal.Jeho koníčkem byly jak jinak než vlaky,byl také členem SDH a velmi dobrý organizátor.O svůj vzhled nepečoval příliš pěčlivě,nenosil příčesky,když mu vypadávaly vlasy a nesnažil se hubnout,aby se víc líbil,protože věděl,že lidé se podle vzhledu neposuzují.
Co mi na něm vadilo nejvíce bylo,že vše muselo být po jeho.V názorech ostatních nebyl moc tolerantní,ale i přes jeho neodstatky na něj vzpomínám ráda a nikdy nezapomenu na jeho smích,který si udržel i ve velmi těžkých chvílích.