Kouzelný prsten

10. listopadu 2007 v 12:12 | Petra Kusá |  Literatura - Slohy
,,Ano je to opravdu neuvěřitelné."Odpovídám Alici,poté co jsme zažili zajímavé dobrodružství.Naše malé tajemství je....,ale já vám to povím od začátku.
Je červenec a já si užívám krásných,teplých dnů. Dostala jsem nápad,poslouchejte:,, Mami můžu dneska spát na seně?" Maminka se usmála a řekla:,,Proč ne je přeci krásné teplo."Všechno jsem připravila a šla jsem spát do svého hnízdečka,protože jsem byla unavená, ihned jsem usnula na krásně voňavém seně a zdál se mi podivný sen. Do seníku začalo svítit slunce,oslnivé světlo mě bodalo do očí a v ruce jsem svírala červenou krabičku ve tvaru srdce. A najednou jsem se probudila,v ruce jsem opravdu držela jakousi krabičku,rozsvítila jsem baterku,abych se lépe podívala. Byla to opravdu stejná krabička o,které se mi zdálo. Roztřesenýma rukama jsem krabičku otevřela a v ní byl hezounký prstýnek s průhledným kaménkem,navlékla jsem si ho na prst a přemýšlela jsem o tom,že kdyby byl kouzelný,mohl by mi splnit mé největší přání otočila jsem prstýnkem a najednou jsem byla ve Štítné u Gabry a Málinky. Velice mě překvapilo,že mě znají jménem,ale pak jsem si vzpomněla moje přání bylo být jejich sestrou. Chtěla jsem s nimi zlobit kostelníka,chystat svatbu ,,naruby,, nebo podávat inzeráty,pak se zablesklo a já se ocitla v našem seníku. Druhý den jsem se svěřila Alici a prožila s ní návštěvu Kleopatry,pořád mi opakovala,že je to prostě neuvěřitelné. Nedávno jsem zjistila,že prsten patřil mojí zvláštní praprababičce o,které se říkalo,že je čarodějnice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alice Alice | 11. ledna 2008 v 17:08 | Reagovat

Tys to fakt napsala jo! Nikdy jsem nevěřila, že tu naši pohádku pustíš do oběhu, ale jsem za to ráda moc, bez tebe bych nemohla být, bez našich pohádek, smíchu atd.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama