Prosinec 2007

V mém srdci

13. prosince 2007 v 18:12 | Petra Kusá |  Literatura - Slohy
Vánoce,to jsou ty nejkrásnější svátky v roce,dny kdy se plní dětská přání,ale i dospělí zažijí nádherné chvíle. Vždyť není nic krásnějšího než se dívat na dětskou radost, se kterou rozbalují dárky. Vánoce jsou zkrátka plné radosti,smíchu a lásky.
Když jsem byla malá,nenáviděla jsem celou rodinu za to,že si po sváteční večeři ještě povídali u punče,zatímco já byla strašně nervozní zda mi Ježíšek něco přinesl. A co když ne? Celý rok jsem sice byla hodná,ale možná ne dost na to,abych si zasloužila nějaké dárky. Konečně všichni uznali,že už mě natrápili dost a že je čas vyslat maminku,aby se podívala jestli už Ježíšek něco přinesl. Zvláštní je,že Ježíškův zvoneček zazvonil až poté co maminka odešla. Zvuk toho kouzelného zvonku pro mě byl znamením,že jsem byla opravdu hodná a,že na mě nahoře čeká překvapení. Za dárků jsem měla ohromnou radost,úplně jsem se klepala štěstím. V mém nevinném srdci znovu a znovu vybuchoval ohňostroj radosti a mé oči zářily jako zlaté hvězdy na obloze.
Trochu jsem povyrostla a stal se ze mě detektiv,přišla jsem na to,že žádný Ježíšek není. Zlobila jsem se na rodiče,protože mi lhali,ale přitom jsem měla radost,že jsem jako detektiv neselhala a odhalila zločince. Ty vánoce už nebyly tak veselé,protože jsem věděla,že Ježíšek žil pouze v mém srdci,ale stejně ty dárky byli krásné a si uvědomila jak mě mají rodiče rádi. Když předtím zatajili,že ty dárky jsou od nich,chtěli,abych v tom složitém a smutném světě měla alespoň jednu zvláštní,nadpřirozenou radost. Vánoce, ale počaly ztrácet tu sladkou atmosféru tajemství.
Jsem zase starší a zažívám ty nejhorší vánoce v mém životě. Ta pravá nefalšovaná radost z Vánoc utekla k mé mladší sestře a mě nezůstala téměř žádná. Ale i o těchto svátcích jsem zažila něco tajemného a zvláštního. Věděla jsem něco co mojí sestře zůstalo zatajeno a já se podílela s rodiči na tom,aby zažila nádherné Vánoce. Dárky byly pěkné,ale už jsem se neklepala ani jsem z nich neměla takovou radost jako dříve. Už nejsem dítě a moji hlavu tíží větší starosti. Tyhle svátky byly zvláštní,netěšily mě. Moje srdce bylo studené jako sníh za okny,nechtělo slyšet zvuk zvonečku. A moje oči už se netřpytily jako démanty. Ke všem těm krásám a překvapením jsem zůstala chladná.
Jsem dospívající slečna a Vánoce pro mě znovu mají kouzlo,dárky jsou jen nepotřebným nádavkem. Svátky radosti a smíchu by bez nich vůbec neubraly na kráse. Důležitější je vůně cukroví,díky které i hvězdy září zářivěji a koledy tiší hukot větru. Celá rodina je spolu a všichni se těší z toho,že jsou zdrávi a plni lásky,kterou jsou připraveni rozdávat. I vánoční stromek znamená víc než jen strom pod,který přijdou dárky. Je to symbol milující přírody,která nás svou krásou obdarovává neustále a ani my bychom na ni neměli zapomínat.
Docela se těším na budoucnost a směle mohu přiznat,že stále neznám všechna tajemství Vánoc. Těším se až budu vlastním dětem vyprávět pohádky o Ježíškovi a těšit se z jejich upřímné radosti a lásky. Jsem ráda za to,že děti neznají přetvářku jejich život je bez ní krásnější a jednoduší. Každý den naplněný láskou je pro ně Štědrý den.

Harry Potter a Relikvie smrti

4. prosince 2007 v 8:58 | Petra Kusá |  Harry Potter
Ahoj, kdo by chtěl můžu mu mailem poslat Harry Potter a Relikvie smrti
,,objednávky,, můžete posílat jako zprávu autorovi.