Leden 2008

Pegas

31. ledna 2008 v 9:40 | Petra Kusá |  Bájná zvířata
Toto je naše Nan

Jednorožec

31. ledna 2008 v 9:33 | Petra Kusá |  Bájná zvířata
Dětské puzzle Jednorožec - starline - svítí ve tmě

K - karkulinka, kentaur, kluběnka, kůrolez

31. ledna 2008 v 9:21 | Mlok Scamander |  Fantastická zvířata a kde je najít (nejznámnější zvířata)
Karkulinka (Red Cap)
Trpasličí tvorečkové žijící v děrách na starých bojištích nebo kdekoliv kde tekla krev. Pro osamělé mudly jsou velmi nebezpečné, protože za temných nocí se pokoušejí je ubít k smrti. Nejrozšířenější jsou v severní Evropě.
Kentaut (Centaur)
Toto hodnocení je přiznáno jen proto, aby s tímto tvorem bylo zacházeno s respektem, jaký mu náleží. Kentaur má lidskou hlavu, hruď a paže spojené s koňským tělem, jehož srst může mít různou barvu. Je inteligentní a schopný lidské řeči, ale na vlastní žádost nejsou považováni za "osoby". Mají své vlastní prostředky ochrany proto je mudlové, i přes značné rozšíření, neobtěžují. Konec konců kentauři kašlou stejně i na kouzelníky - mezi nimi a mudly nedělají rozdíl. Jejich životní styl a zvyky proto nejsou známy.
Kluběnka (Puffskein)
Je rozšířená po celém světě. Je to krotký tvor kulovitého tvaru, pokrytý hebkou, hořčičně zbarvenou srstí. Miluje mazlení a lehce se o ni stará. Je-li spokojená, vydává tichý bzučivý zvuk. Čas od času se z těla vynoří dlouhý růžový jazyk a spořádá, na co přijde - od zbytků jídla až po pavouky. (I holuby z nosu spících kouzelníků).
Kůrolez (Bowtruckle)
Tvor plnící funkci strážce stromů. Západní Anglie, jižní Německo a některé skandinávské lesy. Měří maximálně 25 cm a jako by jej tvořila kůra a větévky s dvěma malýma hnědýma očkama.. Je mírumilovný a plachý, ale je-li ohrožen jeho strom, dokáže zle poranit dřevorubcovy oči. Za porci stínek je možné z jeho stromu získat dřevo na hůlku.

J - jednorožec, jehlanka

31. ledna 2008 v 9:18 | Mlok Scamander |  Fantastická zvířata a kde je najít (nejznámnější zvířata)
Jednorožec (Unicorn)
Toto hodnocení je přiznáno jen proto, aby s tímto tvorem bylo zacházeno s respektem, jaký tomuto nádhernému zvířeti náleží. V dospělosti (7 let) je to sněhobílý kůň s rohem, hříbata jsou zlatá, později stříbrná a stávají se stále více plašší - spíše k sobě pustí čarodějku, než kouzelníka. Obvykle se užívá roh a žíně, které mají velké kouzelné vlastnosti. Krev je má také, ale je neobyčejně podlé a trestuhodné zabít jednorožce.
Jehlanka (Shrake)
Ostnitá ryba Atlantského oceánu. První byly vytvořeny jako nástroj pomsty mudlovským rybářům a na tomto místě jsou sítě vždy prázdné a rozervané.

Ch - chiméra

31. ledna 2008 v 9:17 | Mlok Scamander |  Fantastická zvířata a kde je najít (nejznámnější zvířata)
Chiméra (Chimaera)
Vzácně se vyskytující řecká obluda se lví hlavou, tělem horské kozy a dračím ocasem. Je divoká, krvelačná a neobyčejně nebezpečná!!! Její vejce jsou neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami.

H - hafoň, hipogryf, hipokampus, hrabák, huňáč

31. ledna 2008 v 9:16 | Mlok Scamander |  Fantastická zvířata a kde je najít (nejznámnější zvířata)
Hafoň (Crup)
Jsou původem u jihovýchodní Anglie a až na rozeklaný ocas jsou podobní foxteriérovi. Je to kouzelnicky vyšlechtěný pes, který je oddán kouzelníkům a na mudly reaguje divoce a vztekle. Báječný likvidátor "čehokoliv", protože sežere vše od trpaslíků, až po staré pneumatiky. K chovu je třeba povolení a chovatel musí prokázat, že i v mudly obydlené oblasti hafoně ovládne.
Hipogryf (Hippogriff)
Je původem z Evropy, ale dnes již po celém světě. Přední polovina těla je obrovský orel i s křídly a zadní kůň. Je možno jej ochočit, ale velmi obtížně. K tvorovi se přibližujeme s pohledem upřeným do očí - úklona je projevem dobrého úmyslu. Jestliže ji opětuje, je bezpečné se přiblížit. Živí se hmyzem a drobnými ptáky a savci. Snáší jedno velké, křehké vejce.
Hipokampus (Hippocampus)
Jeho pravlastí je Řecko (nyní celé Středozemní moře) a má hlavu i přední část těla koně a zadní připomíná gigantickou rybu. Klade velká poloprůhledná vejce, jejichž skořápkou je vidět pulce.
Hrabák (Niffler)
Hrabák je Britské zvířátko. Připomíná většího krtka a má zálibu ve všem, co se třpytí. Je mírumilovný, ale může v domě způsobit velké škody. Žijí v doupatech až 20 stop (6 metrů) hluboko pod povrchem a v jednom vrhu mívají šest až osm mláďat.
Huňáč (Porlock)
Je strážcem koní a vyskytuje se v anglickém Dorsetu a jižním Irsku. Má dlouhou srst, obrovské množství hrubých vlasů a neobyčejně velký nos. Nohy má zakončeny kopyty, ruce malé s čtyřmi sukovitými prsty. Dospělí jsou asi 60 cm vysocí a živí se trávou. Jejich jediným smyslem života je hlídání koní a před lidmi se vždy schovávají.

G - ghúl, gryf

31. ledna 2008 v 9:12 | Mlok Scamander |  Fantastická zvířata a kde je najít (nejznámnější zvířata)
Ghúl (Ghoul)
Je sice ošklivý, ale není zvlášť nebezpečný. Podobá se slizkému kolozubému obrovi a sídlí na půdách či stodolách patřících kouzelníkům, kde se živí můrami a pavouky. Hlasitě skučí, občas hází kolem sebe předměty, ale pokud na něj osobně narazíme, přinejhorším výhružně vrčí.
Gryf (Griffin)
Je původem z Řecka - tvor s předníma nohama a hlavou gigantického orla, avšak tělem a zadníma nohama lva. Býval využíván ke střežení pokladů. Obvykle jsou divocí a vzteklí, ale několik málo obratných kouzelníků se s některými gryfy dokázali spřátelit. Žerou pouze syrové maso.

F - fénix

31. ledna 2008 v 9:11 | Mlok Scamander |  Fantastická zvířata a kde je najít (nejznámnější zvířata)
Fénix (Phoenix)
Toto hodnocení získal jen proto, že jen výjimkám mezi kouzelníky se ho podařilo ochočit. Je to majestátní, jasně rudý pták velikosti labutě s dlouhým zlatým ocasem, zobákem a spáry. Místem výskytu je Egypt, Čína a Indie. Dožívá se obrovského věku díky regeneraci spálením a povstáním ze svého popela jako mládě. Je absolutně mírumilovný. Dokáže kdykoliv zmizet a znovu se objevit. Jeho zpěv zvyšuje odvahu čistého srdce a zlé plní strachem. Slzy mají mocný léčivý účinek.

D - drak, drsnochvost, ďasovec

31. ledna 2008 v 9:10 | Mlok Scamander |  Fantastická zvířata a kde je najít (nejznámnější zvířata)
Drak (Dragon)
Patří k nejproslulejším, ale také nejobtížněji skrývatelným fantastickým zvířatům. Samice jsou obvykle větší a agresivnější, ale i k drakovi by se měl přibližovat jen vyškolený a obratný kouzelník !!! Dračí kůže, krev, srdce, játra a rohy jsou vesměs obdařeny silnými kouzelnými vlastnostmi, dračí vejce patří mezi neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami.
Existuje 10 základních plemen draků:
  • čínský ohniváč
  • hebridský černý
  • maďarský trnoocasý
  • norský ostrohřbetý
  • novozélandský opálooký
  • obyčejný velšský zelený
  • peruánský zmijozubý
  • rumunský dlouhorohý
  • švédský krátkonosý
  • ukrajinský železnobřichý
Pamatujte, že kdykoliv je to možné, drak sežere člověka - lidé patří k dračí pochoutce!
Drsnochvost (Nogtail)
Démoni žijící ve venkovských oblastech Evropy, Ruska a Ameriky. Podobají se zakrslým selatům s dlouhýma nohama, ježatým pahýlovitým ocasem a úzkýma černýma očima. Má ve zvyku se vetřít mezi selata do chlívku a čím déle zůstane neodhalen, tím déle statek stíhají různé pohromy. Pokud je ze statku zahnán čistě bílým psem, už se nevrátí.
Ďasovec (Grindylow)
Světlezelený rohatý vodní démon jezer Irska a Británie. Agresivně se chová ke kouzelníkům i mudlům, občas si jej jezerní lidé dokáží ochočit. Živí se drobnými rybkami a dlouhé prsty dokáží vyvinout mocný stisk, ale snadno se zlomí.

Č - černovřes

31. ledna 2008 v 9:06 | Mlok Scamander |  Fantastická zvířata a kde je najít (nejznámnější zvířata)
Černovřes (Horklump)
Pochází ze Skandinávie, ale dnes je doma v celé severní Evropě. Podobá se masité narůžovělé houbě, pokryté řídkými a pevnými černými štětinami. Rychle se rozmnožuje a během několika dnů kompletně zamoří průměrně velkou zahradu. Místo kořínků chapadélky hledá dešťovky a sám je oblíbenou potravou trpaslíků.

B - bazilišek, běhnice, bodloš, bublinatka

31. ledna 2008 v 9:05 | Mlok Scamander |  Fantastická zvířata a kde je najít (nejznámnější zvířata)
Bazilišek (Basilisk)
Rovněž známý jako hadí král - je zářivě zelený plaz dorůstající délky až 50 stop (15 metrů). Samec má šarlatový chochol na hlavě a mimořádně jedovaté zuby, ovšem nejnebezpečnější zbraní je pohled jeho velkých žlutých očí. Přímý pohled do nich přináší okamžitou smrt. Líhne se ze slepičího vejce vysezeného ropuchou. Jeho pěstování je nezákonné, ale dobře se obchází, protože při kontrole stačí vytáhnout vejce zpod ropuchy. Dožívají se několik stovek let, při dostatku potravy. Podle oficiálních záznamů v Británii nebyl spatřen přinejmenším 400 let.
Běhnice (Doxy)
Známá jako kousavá víla se často omylem za skutečnou vílu považuje, byť je zcela jiným živočišným druhem. Má miniaturní lidskou podobu, ale je pokryta černým ochlupením a má po páru rukou a nohou navíc. Mají rády chladnější klima - severní Evropa a Amerika. Kladou až 500 vajíček najednou a zahrabávají je do země. Mladé se líhnou za dva až tři týdny. Běhnice má dvě řady ostrých a jedovatých zubů - po kousnutí je vhodné aplikovat příslušné sérum.
Bodloš (Knarl)
Bodloše si mudlové obvykle pletou s ježkem - jsou opravdu téměř k nerozeznání. Pokud v severní Evropě nebo Severní Americe necháte venku něco k snědku ježkovi a ráno je to pryč - byl to ježek. Pokud máte zahradu ráno zpustošenou - tak si bodloš myslel, že jej chcete vlákat do pasti.
Bublinatka (Plimpy)
Kulovitá kropenatá ryba, pro kterou jsou charakteristické dvě dlouhé nohy zakončené prsty s plovacími blánami. Není nijak nebezpečná, přestože s oblibou oždibuje nohy a oblečení plavců. Obývá hluboká jezera a miluje jako potravu vodní šneky. Jezerní lidé ji považují za parazita a zbavují se jí svázání gumových nohou, pak ji odnese proud.

A - akromantule, auguron

31. ledna 2008 v 9:02 | Mlok Scamander |  Fantastická zvířata a kde je najít (nejznámnější zvířata)
*Od A až po Z je to výtah ze stránky http://potterharry.net*
Akromantule (Acromantula)
Je nestvůrný osmioký pavouk schopný lidské řeči. Pochází z džungle Bornea. Charakteristické znaky jsou: husté černé chlupy po celém těle, velké rozpětí nohou ( až 4,5 metru), klepeta, která zřetelně a hlasitě cvakají a jedovatý sekret, který mají uložen v zubech. Acromantule je masožravá a dává přednost větší kořisti. Samice je větší než samec a klade až 100 vajec najednou o velikosti nafukovacího míče a tato patří mezi neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami. Známý zástupce - Aragog se všemi potomky.
Auguron (Augurey)
Rovněž známý jako irský fénix - jeho domovem je Británie a Irsko, ale lze jej nalézt i v severní Evropě. Zelenočerný auguron je vyzáblý a truchlivě vyhlížející pták, který vzdáleně připomíná podvyživeného supa. Je nesmírně plachý a hnízdí v trnitých keřích. Živí se velkým hmyzem a vílami, létá pouze za hustého deště - jinak se skrývá v hnízdě tvaru slzy. Jeho charakteristické hluboké a rozechvělé houkání se kdysi považovalo za předzvěst smrti. Později (za trpělivého průzkumu) se zjistilo, že pouze oznamuje příchod deště. Brka augurona jsou pro psaní nevhodná, protože odpuzují inkoust

Kapitola 4) Soukromé komnaty

31. ledna 2008 v 8:54 | Petra Kusá |  Harry Potter a Tetra-vlastnosti
Až v pokoji, který sdílela s Hermionou se plně rozplakala. Její malá sestřička přece nemůže být mrtvá, její sluníčko. A rodiče vždyť se měli tak rádi.
,,Pomstím se mu!" pronesla polohlasem a klika u dveří zašeptala:,,Já se ti nedivím."
Ráno se probudila uplakaná, v noci ji sužovaly zlé sny, zjevovali se jí její příbuzní a křičeli na ni, že je to její vina. Ležela, byla sobota mohla by se s Hermionou, Ronem, Harrym projít po pozemcích mohli by jí představit Hagrida jestli nějaký je. Hermiona už byla také vzhůru a zrovna se snažila spoutat své rozježené vlasy do culíku.
,, Hermiono máš dnes čas?"
,,Jo co bys potřebovala?" usmála se, ráda by své nové kamarádce pomohla, sama jich moc neměla.
,, No možná trochu projít učení a asi bych se měla domluvit s McGonagallovou kam vlastně budu chodit a zítra bych chtěla na školní pozemky. Myslíš, že bychom mohli probrat učení už od prvního ročníku?" Hermiona se na ni podívala jako na mimozemšťana, to se nemůže nikdy zvládnou opravdu musí promluvit s Gonagallkou, ale nakonec svolila.
,,Tak jo teď hned jdeme na snídani a promluvíme s McGonagallovou, ale asi nám budou muset pomoct i kluci. Bude to pěkná fuška, jdeme!" zavelela a hned vyletěla z ložnice a Noe za ní, ve společenské místnosti se srazila s Harrym.
,,Promiň já letim s Hermionou na snídani, abych se domluvila s profesory na učení." A letěla. Harry za ní chvíli fascinovaně zíral a pak se rozběhl za ní. Obě dívky zastihl až u vchodu do velké síně, ještě mu docházel dech když navrhl, že jim s látkou pomůže. McGonagallová tam už naštěstí byla. Dala Arsinoe hábity, učebnice a vše potřebné. Také jí řekla jednu důležitou věc, že všechny údaje z knih týkající se učení jsou pravdivé. Tím jim nějaká práce odpadá.
,,Pan ředitel vám nabízí plně vybavený komplex místností kam nemá nikdo přístup, je tam knihovna, laboratoř, učebna na praktická kouzla, ložnice atd. Jestli o to máte zájem můžeme se tam ihned zajít podívat."
,,No já si myslím, že to není špatný nápad. Možná by se tam Noe mohla učit celé dny a my bychom s ní byly o volných hodinách." Zamyslela se Hermiona.
Profesorka přikývla, bylo to rozumné, ale čím více se nad tím zamýšlela tím našla více problémů.
,,Takový individuální plán vám může škola umožnit, ale myslím, že by bylo lépe kdyby ho s ní absolvoval aspoň jeden student, protože i tak by to nezvládla. Já ji mohu občas přezkoušet, ale to je tak vše, takže chcete si to prohlédnout?"
V tu chvíli Harryho něco napadlo, proč by tím studentem nemohl být on. Byl by alespoň s Noe sám a nikdo by je nerušil. Navíc už se osvědčilo, že je výborný učitel a on se včera večer přesvědčil, že je Arsinoe nejen krásná, ale i inteligentní.
,,Paní profesorko?"
,,Ano Pottere?"
,,Mohl bych být tím studentem já? Myslím, že si také nějaké věci potřebuji osvojit a na bystrozora mě myslím vezmou téměř hned, jen aby mě měli hezky pod dohledem." Dořekl trochu naštvaně, ale měl pravdu ministerstvo ho hlídalo neustále.
,,No myslím, že byste mohl. Vy i tady slečna jste inteligentní a pokud proti tomu nebude nic mít." Obrátila se na Arsinoe.
,,Ne, budu naopak velmi ráda. Vyrazíme tedy?"
,,Ano, pojďte za mnou prosím."
Asi po dvaceti minutách chůze už nepotkali ani živáčka, došli k černým dveřím a profesorka je otevřela heslem Selené. Prošli dlouhou chodbou nakonci zahnuli vlevo a obyčejnými dveřmi s heslem Pláč, vstoupili do jakési přijímací haly, vytapetované světle modrým plyšem. Byla hodně velká a vedlo z ní několik dveří, začali od těch vlevo. Tam byla nádherná knihovna o několika desítkách regálech. To nejvíce ocenila Noe a Hermiona. Dále byla učebna na cvičení kouzel, u zdi byl velký stůl asi pro pět osob a jinak tam bylo spoustu místa. Pokračovali, ještě tam byly dvě ložnice, kuchyň, koupelna. Všem se to moc líbilo.
,,Takže mě se to líbí kdy se můžeme nastěhovat?" Řekla s opravdu velkým nadšením Arsinoe.
,,Jo je to tu super, zvlášť ta cvičebna." Přizvukoval jí Harry.
McGonagallová se na ně zkoumavě podívala, nevěděla jestli je rozumné nechávat tam chlapce a dívku samotné, ale nakonec uznala, že budou mít tolik práce, že si sotva najdou čas na zábavu.
,,Slečna už tu věci má a vy si pro ně můžete dojít já myslím, že nejlépe bude když se nastěhujete teď.
Arsinoe se dala do volby ložnice, rozhodla se, že nebude volit podle toho, která je hezčí. Bude vybírat podle barvy očí, proto se nastěhovala do modrého pokoje a Harrymu přenechala zelený.
Harry mezitím letěl do své, teď již bývalé ložnice pro věci. Jak spěchal, téměř vyrazil dveře a doteď spící Ron se s leknutím probudil. To co spatřil ho docela vyděsilo. Harry byl celý uřícený,spěšně si balil věci a dveře byly dokořán.
,,C-co to děláš, vyhodili tě snad?"
,,Ne, budu teď bydlet s Arsinoe v takovém tajném bytě, všechno ti vysvětlím pak."
Vyrazil ze dveří a už byl zase fuč. Ron zalehl zpět do postele a opět usnul.

Kapitola 3) Tetra-vlastnosti

31. ledna 2008 v 8:53 | Petra Kusá |  Harry Potter a Tetra-vlastnosti
Hermiona si sedla vedle Rona, aby ho řádně vypeskovala (měl totiž hábiot zamazaný od čokolády a mastný od kuřete dokonce na něm měl flek od pití), ale zároveň si všimla, že se na sebe Noe a Harry tak zvláštně dívají a proto chtěla zabavit Rona, aby je nerušil. První se odhodlala Arsinoe.
,,Hm, do jakého teď nastupuješ ročníku?"
Harry jí odpověděl značně přiškrceným hlasem. ,, Do sedmého, do jakého jdeš ty?"
To Arsinoe nechápala do sedmého ročníku vůbec neměl nastoupit, uvědomila si, že tu nikde nevidí Ginny a Brumbál má být mrtvý, musí se ho zeptat.
,, No já nevím asi do šestého všechno mi to poví Brumbál, nic nechápu chystala jsem se do divadla a teď jsem tady. Nespím náhodou?"
,,Ne to asi nespíš, protože všechno tady je skutečné."
To už Brumbál zavelel, aby se šlo spát. Bylo tři čtvrtě na osm a proto se Noe obrátila na Harryho.
,,Zavedl by jsi mě prosím k brumbálově pracovně?"
,,Samozřejmě, ale co mu chceš?"
,,Sama nevím to se dozvím až tam." Harrymu ta dívka připadala záhadná a měl pocit, že jsou spolu nějak spjati. Arsinoe cítila to samé.
Oba pohrouženi do svých myšlenek dorazili ke kamennému chrliči, vstupu k ředitelovi.
,,Heslo?" zeptal se chrlič a za nimi někdo vykřikl: ,,Počkejte!" Oba se otočili a uviděli uříceného Rona a Hermionu.
,, Chceme přesně vědět co se děje!" vyhrkla Hermiona.
,,Tak dozvím se to heslo?"
,,Ano, ano heslo je n-nebelvír." Řekla trochu se strachem Noe, ale chrlič uskočil a tím uvolnil průchod. Vystoupali po schodech na horu a stanuli před dveřmi. Harry se natáhl, aby zaklepal, ale dveře se otevřely sami. Vstoupili di jeho pracovny, plné malých vrčících nástrojů a podřimujících portrétu jenom fénixovo bidýlko bylo prázdné. Brumbál je už očekával, vedle něj stál malý stařík. ,,Jdete na chlup přesně a v hojnějším počtu než jsem očekával, ale asi to tak bude lepší. Takže Arsinoe tohle je pan Olliwander, dá ti hůlku."
Stařík k ní přistoupil a podal Noe hůlku. ,,Mahagon a hoblina z rohu jednorožce, zamávejte sní."
Zamávala a Brumbálovi zezelenali vlasy, téměř všichni přítomní měli co dělat, aby se nerozesmáli.
,,To patrně není dobrá hůlka, tak hm, jilm a tenoulinký trn ze hřbetu draka"
Zamávala s ní a tentokrát Brumbálovi vousy upadli úplně. To už trojice nevydržela a začala se smát nahlas. Arsinoe se stydlivě omluvila.
,,Podle vaše vzhledu jsem soudil, že jste temperamentní, ale silné hůlky se vám vyhýbají, zkuste tuto myslím, že si budete vyhovovat. Jemný jasmín a pero z fénixe."
Vyzkoušela třetí hůlku a z hůlky vykvetla nádherná zlatá květina.
,,Ano hodíte se k sobě, dávejte na ní pozor je rozmarná a citlivá, velice reaguje na změny chování. Já už půjdu čeká mě ještě nějaká práce, zde jsem svůj úkol splnil." Vstoupil do smaragdově zelených plamenů v krbu a zmizel. Brumbál, který měl opět svůj plnovous vyčaroval tři pohodlné židle a nařídil jim, aby se posadili.
,,Arsinoe musím ti říci něco důležitého, můj přítel tě odnesl z tvého domu, protože se tam schylovalo k vraždě. Lord Voldemort se o tobě něco dozvěděl a chtěl tě zabít, když tě v domě nenašel zabil celou tvou rodinu. Už brzy pochopíš proč."
Arsinoe statečně zahnala slzy, ale když promluvila značně se jí chvěl hlas.
,, Brumbále vy jistě víte o těch mudlovských knihách nechápu to. Vy máte být mrtvý a ostatní má být taky jinak, vysvětlete to."
,,Ano o těch knihách vím a řeknu ti jen, že jen ty hlavní důležité momenty nejsou přesné. Nic víc ti neřeknu, všechno se dozvíš teď potřebuji pomoci, ale nejdříve vám něco povím. Když vznikl svět bylo na zemi velmi málo lidí a jako první dcera Evina se narodila věštkyně jménem Selené ta vyřkla věštbu:
,, Za mnoho staletí se narodí čtyři lidé, zosobnění lidskostí, budou mít ty nejsilnější vlastnosti:nenávist, rozum, odvahu a lásku. Tři z nich porazí čtvrtého, dva z nich jsou na sobě závislí. Všichni budou míti znamení, označující jejich vyjímečnost."
A tady potřebuji pomoci můžeš říci co ti řekla Moudrý klobouk?" Arsinoe vůbec nic nechápala a ostatní na tom nebyli lépe přesto spustila.
,, Bitva se blíží, zvítězí pouze odvaha a láska, pomoz Harry Potterovi." Brumbál pokýval hlavou.
,,Teď mi pomozte kdo může být nenávist?"
,,Voldemort!" vykřikl Harry.
,,Správně Voldemort je nenávist kdo by mohl být rozum?"
,,Vy?" zeptala se tázavě Hermiona.
,,Ano vskutku já jsem rozum někdy mě to dost udivuje. Zbývá nám odvaha na tu se vás ani nemusím ptát." Usmál se když viděl, že se všichni podívali na Harryho.Ten jen nechápavě vrtěl hlavou.
,,A ještě je tu láska, Moudrý klobouk řekl,aby Arsinoe pomohla Harrymu. Bitvu vyhraje jen odvaha a láska"
Z těch novinek byli všichni úplně vedle jenom Hermiona a Arsinoe začaly chápat smysl těch věcí. ,,Vidím, že Arsinoe pochopila můžeš to rozvést?" Noe se nadechla a spustila.
,,Nenávist, rozum, odvaha a láska. Dva z nich jsou na sobě závislí takže nenávist a rozum už své znamení mají závislí jsou na sobě odvaha a láska, protože je odvaha vyznat někomu lásku a lidé jsou odvážní z lásky a kvůli lásce. Z toho vyplívá, že dostanou svoje znamení současně a oba musí prokázat odvahu a lásku. Ten třetí, který jim pomůže je rozum, protože rozum usměrňuje a utišuje všechny projevy, prostě je to šéf. Kdy získáme svoje znamení pane profesore?"
I Hermiona se na ní dívala obdivně sama to tak dokonale nepochopila a díky jejímu projevu už i kluci začali chápat o co jde.
,,Řekla jsi to úplně přesně a jednoduše. Nenávist má na rameni černý blesk, rozum má na zápěstí stříbrný kruh, láska získá červené srdce a odvaha modrou hvězdu, ale myslím, že Harry bude mít hvězdu zelenou. Znamení Tetra-vlastností získáte při vzájemném polibku z pravé lásky. Pouze z čisté, nevinné lásky.Je ale možné,že láska nezplane a vy se nebudete milovat, není to žádný nátlak," řekl když se na něj Noe a Harry pobouřeně podívali.,,Pokud láska nebude pravá, nezískáte znamení ani zvláštní moc. Nepokoušejte se k lásce donutit, nefungovalo by to.Teď běžte spát zbytek si dopovíme za týden ve stejnou dobu. Heslo bude Kotlové koláčky, dobrou."
Pokud to ještě bylo možná tak čtveřice odcházela ještě zmatenější než k Brumbálovi přišla. Hermiona se bavila s Ronem a Noe s Harrym se od sebe drželi co nejdál, jako by mezi nimi vyrostl plot. Nevěděli o čem se bavit.

Kapitola 2) Neobvyklé zařazení

31. ledna 2008 v 8:52 | Petra Kusá |  Harry Potter a Tetra-vlastnosti
Jakmile spatřila uspořádání, strop a hlavně studenty a jejich hluk. V jejím srdci vybuchly gejzíry pochopení, ale i překvapení. Opravdu byla v Bradavicích, stály tam čtyři dlouhé stoly u nichž povykovali studenti a přímo naproti ní stál stůl, kde seděli dospělí lidé oblečení, v čem? V ničem jiném než v hábitech. Veškerá pozornost se rázem přesunula k Arsinoe. To víte tak krásná dívka se nevidí každý den, obzvláště tak vnadná modrooká blondýnka s vlídnou tváří. Bylo jí velmi trapně, tížily ji stovky pohledů, které ji zvědavě propalovaly a její tváře začaly pomalu dostávat stejnou barvu jako její šaty. Na pranýři však nezůstala stát dlouho, pozornost na sebe obrátil vysoký muž s plnovousem snad po kolena. ,, Vidím, že jsi konečně dorazila, pojď prosím sem ať tě může Moudrý klobouk zařadit."
Značně váhavě se vydala k malé stoličce na níž ležel ošklivý záplatovaný klobouk. Cestou jí provázely všechny obdivné chlapecké pohledy a polovina dívčích závistivých, ale s největším obdivem ji sledovali dva největší rivalové, kteří se bili snad všude a o všechno. Nebylo divu, že se Arsinoe zalíbila jak Harrymu Potterovi tak Dracu Malfoyovi. Oba chlapci se v tu chvíli modlili, aby se záhadná dívka dostala do jejich koleje. Nikdo z lidí v této místnosti nevěděl, pouze Brumbál tušil, že osud této dívky byl vyřčen již na začátku věků. Konečně Arsinoe doklopýtala k Moudrému klobouku a nasadila si ho na hlavu. Klobouk ji chvíli nehnutě tížil a pak překvapeně vykřikl:,,Brumbále, dotkněte se zelené záplaty, je to důležité!" Starý muž překvapeně a překvapivě hbitě vyskočil a dotkl se zelené záplaty téměř u špičky klobouku. Celá síň se na to koukala značně vyjeveně a všude se začal ozývat silný šepot. Nikdo nic nechápal. Nejvyděšeněji se však tvářila Arsinoe, měla však brzy pochopit.
,,Už jsem se bál, že nepřijdeš," ozval se hlásek v její hlavě,
,,bitva se blíží, může zvítězit pouze láska a odvaha, Brumbále vy to chápete. Arsinoe ty brzy pochopíš, pomoz Harrymu Potterovi. Vše ti bude vysvětleno v brumbálově pracovně dnes v osm hodin heslo je pro dnešní večer NEBELVÍR!"
Poslední slovo vykřikl klobouk na celou místnost. Arsinoe vstala a nechápavě se podívala na Brumbála ten jí však pokynul k nebelvírskému stolu. Až teď si uvědomila, že je celá síň zticha, zařazení studenta ještě nikdy nebylo tak podivné. Když všem konečně došlo, že je neznámá zařazena ozval se od tří stolů smutný chlapecký vzdychot a od nebelvíru ohlušující jásot. Půl stolu na Arsinoe mávalo, aby si k nim přisedla, všimla si i pohledné brýlatého chlapce s uhlově černými vlasy, který vedle sebe také dělal místo. Vzpomněla si na slova Moudrého klobouku, která sice vůbec nechápala, ale přesto vyrazila k chlapci s jizvou. Nebyl tak krásný jako jeho filmový představitel Daniel, ten má modré oči a ty Harryho jasně zelené zářily přes celou síň až k ní,vypadal strašně příjemně.To musí být Harry, nikdy jsem neviděla jasnější oči a upřímnější pohled je tak okouzlující, ale ne já se zamilovala. Vypravila se k němu, trochu stydlivě se na něj usmála a posadila se mezi něj a chlapce s ohnivě rudými vlasy což musel být nepochybně Ron a na druhé straně Harryho seděla dívka s rozježenými vlasy, zajisté Hermiona. Ta se jala představování:
,, Ahoj já jsem Hermiona Grangerová, tohle je Harry Potter,"
Arsinoe si ho jen zběžně prohlédla a ani pohledem nezavadila o jeho jizvu, jeho to očividně potěšilo.
,,a tenhle neotesanec," ukázala na Rona, který se zrovna nezřízeně cpal ,, je Ron Weasley."
Arsinoe se na ni usmála začala ona:,, Já se jmenuji Arsinoe Flagstaffová."
,,To asi nemá nic společného s Kleopatrou?" přerušila ji Hermiona.
,,No to asi má, matka se sice nejmenuje Kleopatra, ale mám sestru Berenike" Ronovi se podařilo polknout mimořádně velké sousto a vhrkly mu slzy do očí. Celou dobu se na nově příchozí díval značně nedůvěřivě i když byla hezká, něco mu na ní nesedělo,proto zasypal Arsinoe celou lavinou otázek:
,, Jsi mudla? Co tu děláš? Kolik ti je?, jedenáct určitě ne! Proč tvé zařazení trvalo tak dlouho? Co si vlastně zač?"
To už Hermiona zasáhla a zpražila Rona pohledem. ,,Určitě by ti odpověděla snáze kdyby ses jí ptal postupně." A podívala se na Arsinoe s úsměvem. Harry ještě vůbec nepromluvil jen na svoji vílu obdivně zíral. Arsinoe bylo pod jeho pohledem trapně, ale přesto se nejistě usmála a tiše spustila:
,, Nechávám si říkat Noe, je mi šestnáct a jsem mudla. To je všechno co o sobě stoprocentně vím. Všechno se vysvětlí až dnes večer." Ron na ni jen nechápavě zíral a ani ostatní z jejích slov nebyli moudří ona sama vlastně také ne, nikdo už nepromluvil jenom se ládovali těmi dobrotami.

Kapitola 1) Zmizení

31. ledna 2008 v 8:51 | Petra Kusá |  Harry Potter a Tetra-vlastnosti
No, tuhle povídku jsem si vymyslela nedávno a ještě ji píši. Je to moje první povídka takže hodnoťte úplně všechno chci vědět co mám zlepšit. Možná se vám bude zdát, že se podobá nějaké, kterou jste četli, je to klidně možné.
Peněženka, mobil a samozřejmě lístek, na ten se nesmí zapomenout. Je lednové odpoledne roku 2007 a středně vysoká šestnáctiletá blondýnka Arsinoe se chystá do divadla na muzikál Jack Rozparovač. Rozhlíží se po svém smetanově a červeně vymalovaném pokoji, který sdílí se svojí mladší sestrou Berenike a hledá rtěnku. Je oblečena do jednoduchých červených šatů, opásaných jemně zelenou stuhou.
Všechno má připravené, proto vyjde ze svého pokoje a posléze i z domu, stojícím na kopci, obklopeném zelení a stále ještě venkovskou svěžestí, připomínající vůni jara. Už se třese nedočkavostí. V jejím životě je velmi málo bláznivých radostí a přestože je tak mladá, raději má vážnou zábavu. Její jedinou neřestí je Harry Potter, všechny knížky které o něm Rowlingová napsala, má přečtené nejméně sedmkrát. Ron, Hermiona a samozřejmě Harry jsou jejími jedinými kamarády. Arsinoe byla ještě nedávno třídní ošklivka a nikdo se s ní moc upřímně nebavil. Jednoho rána se však probudila jako přirozená kráska, nechápala to, ale ostatní se s ní najednou začaly kamarádit. Nebylo to pravé přátelství, proto stále častěji utíkala do své fantazie, tam měla pravé kamarády. Z jejích úvah ji vytrhlo podivné zašustění. Všechno zmizelo, cítila jen ruce na svých ramenou, nemohla se otočit, docházel jí dech a podivný tlak ji drtil ze všech stran. Měla nepříjemný pocit jako by ji někdo chtěl protlačit gumovou hadicí.
Když už si myslela, že se udusí, vše přestalo a před ní se tyčil obrovský a majestátní hrad velmi podobný tomu z její fantazie. Vypadal jako Bradavice o kterých tak snila, nedaleko za ní se černal temný les, po pravé straně spatřila hájenku a pod mohutným hradem se rozprostíralo studené jezero. Z lesa se ozvalo zaskučení a Noe se radši honem vydala k hradu. U paty schodiště stáli okřídlení kanci. Ve vstupní místnosti bylo mnoho schodišť a dveří, vybrala si ty největší z kterých byl slyšet hluk. Došla k nim a chtěla vzít za kliku, ale dveře se otevřely samy.

Harry

3. ledna 2008 v 20:49 | Petra Kusá |  Harry Potter obrázky
BRZY PŘIDÁM DALŠÍ VÁRKU. :-D