Kapitola 1) Zmizení

31. ledna 2008 v 8:51 | Petra Kusá |  Harry Potter a Tetra-vlastnosti
No, tuhle povídku jsem si vymyslela nedávno a ještě ji píši. Je to moje první povídka takže hodnoťte úplně všechno chci vědět co mám zlepšit. Možná se vám bude zdát, že se podobá nějaké, kterou jste četli, je to klidně možné.
Peněženka, mobil a samozřejmě lístek, na ten se nesmí zapomenout. Je lednové odpoledne roku 2007 a středně vysoká šestnáctiletá blondýnka Arsinoe se chystá do divadla na muzikál Jack Rozparovač. Rozhlíží se po svém smetanově a červeně vymalovaném pokoji, který sdílí se svojí mladší sestrou Berenike a hledá rtěnku. Je oblečena do jednoduchých červených šatů, opásaných jemně zelenou stuhou.
Všechno má připravené, proto vyjde ze svého pokoje a posléze i z domu, stojícím na kopci, obklopeném zelení a stále ještě venkovskou svěžestí, připomínající vůni jara. Už se třese nedočkavostí. V jejím životě je velmi málo bláznivých radostí a přestože je tak mladá, raději má vážnou zábavu. Její jedinou neřestí je Harry Potter, všechny knížky které o něm Rowlingová napsala, má přečtené nejméně sedmkrát. Ron, Hermiona a samozřejmě Harry jsou jejími jedinými kamarády. Arsinoe byla ještě nedávno třídní ošklivka a nikdo se s ní moc upřímně nebavil. Jednoho rána se však probudila jako přirozená kráska, nechápala to, ale ostatní se s ní najednou začaly kamarádit. Nebylo to pravé přátelství, proto stále častěji utíkala do své fantazie, tam měla pravé kamarády. Z jejích úvah ji vytrhlo podivné zašustění. Všechno zmizelo, cítila jen ruce na svých ramenou, nemohla se otočit, docházel jí dech a podivný tlak ji drtil ze všech stran. Měla nepříjemný pocit jako by ji někdo chtěl protlačit gumovou hadicí.
Když už si myslela, že se udusí, vše přestalo a před ní se tyčil obrovský a majestátní hrad velmi podobný tomu z její fantazie. Vypadal jako Bradavice o kterých tak snila, nedaleko za ní se černal temný les, po pravé straně spatřila hájenku a pod mohutným hradem se rozprostíralo studené jezero. Z lesa se ozvalo zaskučení a Noe se radši honem vydala k hradu. U paty schodiště stáli okřídlení kanci. Ve vstupní místnosti bylo mnoho schodišť a dveří, vybrala si ty největší z kterých byl slyšet hluk. Došla k nim a chtěla vzít za kliku, ale dveře se otevřely samy.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Iva WildDragon Iva WildDragon | Web | 17. října 2009 v 23:24 | Reagovat

Super! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama