Kapitola 2) Neobvyklé zařazení

31. ledna 2008 v 8:52 | Petra Kusá |  Harry Potter a Tetra-vlastnosti
Jakmile spatřila uspořádání, strop a hlavně studenty a jejich hluk. V jejím srdci vybuchly gejzíry pochopení, ale i překvapení. Opravdu byla v Bradavicích, stály tam čtyři dlouhé stoly u nichž povykovali studenti a přímo naproti ní stál stůl, kde seděli dospělí lidé oblečení, v čem? V ničem jiném než v hábitech. Veškerá pozornost se rázem přesunula k Arsinoe. To víte tak krásná dívka se nevidí každý den, obzvláště tak vnadná modrooká blondýnka s vlídnou tváří. Bylo jí velmi trapně, tížily ji stovky pohledů, které ji zvědavě propalovaly a její tváře začaly pomalu dostávat stejnou barvu jako její šaty. Na pranýři však nezůstala stát dlouho, pozornost na sebe obrátil vysoký muž s plnovousem snad po kolena. ,, Vidím, že jsi konečně dorazila, pojď prosím sem ať tě může Moudrý klobouk zařadit."
Značně váhavě se vydala k malé stoličce na níž ležel ošklivý záplatovaný klobouk. Cestou jí provázely všechny obdivné chlapecké pohledy a polovina dívčích závistivých, ale s největším obdivem ji sledovali dva největší rivalové, kteří se bili snad všude a o všechno. Nebylo divu, že se Arsinoe zalíbila jak Harrymu Potterovi tak Dracu Malfoyovi. Oba chlapci se v tu chvíli modlili, aby se záhadná dívka dostala do jejich koleje. Nikdo z lidí v této místnosti nevěděl, pouze Brumbál tušil, že osud této dívky byl vyřčen již na začátku věků. Konečně Arsinoe doklopýtala k Moudrému klobouku a nasadila si ho na hlavu. Klobouk ji chvíli nehnutě tížil a pak překvapeně vykřikl:,,Brumbále, dotkněte se zelené záplaty, je to důležité!" Starý muž překvapeně a překvapivě hbitě vyskočil a dotkl se zelené záplaty téměř u špičky klobouku. Celá síň se na to koukala značně vyjeveně a všude se začal ozývat silný šepot. Nikdo nic nechápal. Nejvyděšeněji se však tvářila Arsinoe, měla však brzy pochopit.
,,Už jsem se bál, že nepřijdeš," ozval se hlásek v její hlavě,
,,bitva se blíží, může zvítězit pouze láska a odvaha, Brumbále vy to chápete. Arsinoe ty brzy pochopíš, pomoz Harrymu Potterovi. Vše ti bude vysvětleno v brumbálově pracovně dnes v osm hodin heslo je pro dnešní večer NEBELVÍR!"
Poslední slovo vykřikl klobouk na celou místnost. Arsinoe vstala a nechápavě se podívala na Brumbála ten jí však pokynul k nebelvírskému stolu. Až teď si uvědomila, že je celá síň zticha, zařazení studenta ještě nikdy nebylo tak podivné. Když všem konečně došlo, že je neznámá zařazena ozval se od tří stolů smutný chlapecký vzdychot a od nebelvíru ohlušující jásot. Půl stolu na Arsinoe mávalo, aby si k nim přisedla, všimla si i pohledné brýlatého chlapce s uhlově černými vlasy, který vedle sebe také dělal místo. Vzpomněla si na slova Moudrého klobouku, která sice vůbec nechápala, ale přesto vyrazila k chlapci s jizvou. Nebyl tak krásný jako jeho filmový představitel Daniel, ten má modré oči a ty Harryho jasně zelené zářily přes celou síň až k ní,vypadal strašně příjemně.To musí být Harry, nikdy jsem neviděla jasnější oči a upřímnější pohled je tak okouzlující, ale ne já se zamilovala. Vypravila se k němu, trochu stydlivě se na něj usmála a posadila se mezi něj a chlapce s ohnivě rudými vlasy což musel být nepochybně Ron a na druhé straně Harryho seděla dívka s rozježenými vlasy, zajisté Hermiona. Ta se jala představování:
,, Ahoj já jsem Hermiona Grangerová, tohle je Harry Potter,"
Arsinoe si ho jen zběžně prohlédla a ani pohledem nezavadila o jeho jizvu, jeho to očividně potěšilo.
,,a tenhle neotesanec," ukázala na Rona, který se zrovna nezřízeně cpal ,, je Ron Weasley."
Arsinoe se na ni usmála začala ona:,, Já se jmenuji Arsinoe Flagstaffová."
,,To asi nemá nic společného s Kleopatrou?" přerušila ji Hermiona.
,,No to asi má, matka se sice nejmenuje Kleopatra, ale mám sestru Berenike" Ronovi se podařilo polknout mimořádně velké sousto a vhrkly mu slzy do očí. Celou dobu se na nově příchozí díval značně nedůvěřivě i když byla hezká, něco mu na ní nesedělo,proto zasypal Arsinoe celou lavinou otázek:
,, Jsi mudla? Co tu děláš? Kolik ti je?, jedenáct určitě ne! Proč tvé zařazení trvalo tak dlouho? Co si vlastně zač?"
To už Hermiona zasáhla a zpražila Rona pohledem. ,,Určitě by ti odpověděla snáze kdyby ses jí ptal postupně." A podívala se na Arsinoe s úsměvem. Harry ještě vůbec nepromluvil jen na svoji vílu obdivně zíral. Arsinoe bylo pod jeho pohledem trapně, ale přesto se nejistě usmála a tiše spustila:
,, Nechávám si říkat Noe, je mi šestnáct a jsem mudla. To je všechno co o sobě stoprocentně vím. Všechno se vysvětlí až dnes večer." Ron na ni jen nechápavě zíral a ani ostatní z jejích slov nebyli moudří ona sama vlastně také ne, nikdo už nepromluvil jenom se ládovali těmi dobrotami.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maya Maya | 6. února 2009 v 20:17 | Reagovat

Hezký, lepší slovo mě prostě nenapadá. Takovej výslech... to bych střebávala ještě dva dny, než by ke mně dolehly všechny otázky. Máš ořekvapivě nadanou Noe :-D

2 Iva WildDragon Iva WildDragon | Web | 18. října 2009 v 16:21 | Reagovat

:D Takže oboustraně láska na první pohled! Ron docela překvapil, že se nacpával a nezakoktával v její přítomnosti - když si vzpomenu, co dělal před Fleur... :D No s kloboukem a zápalkou to bylo akční! To je takový spojník pro možnost čtení myšlenek Klobouku i když není na hlavě? :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama