Kapitola 3) Tetra-vlastnosti

31. ledna 2008 v 8:53 | Petra Kusá |  Harry Potter a Tetra-vlastnosti
Hermiona si sedla vedle Rona, aby ho řádně vypeskovala (měl totiž hábiot zamazaný od čokolády a mastný od kuřete dokonce na něm měl flek od pití), ale zároveň si všimla, že se na sebe Noe a Harry tak zvláštně dívají a proto chtěla zabavit Rona, aby je nerušil. První se odhodlala Arsinoe.
,,Hm, do jakého teď nastupuješ ročníku?"
Harry jí odpověděl značně přiškrceným hlasem. ,, Do sedmého, do jakého jdeš ty?"
To Arsinoe nechápala do sedmého ročníku vůbec neměl nastoupit, uvědomila si, že tu nikde nevidí Ginny a Brumbál má být mrtvý, musí se ho zeptat.
,, No já nevím asi do šestého všechno mi to poví Brumbál, nic nechápu chystala jsem se do divadla a teď jsem tady. Nespím náhodou?"
,,Ne to asi nespíš, protože všechno tady je skutečné."
To už Brumbál zavelel, aby se šlo spát. Bylo tři čtvrtě na osm a proto se Noe obrátila na Harryho.
,,Zavedl by jsi mě prosím k brumbálově pracovně?"
,,Samozřejmě, ale co mu chceš?"
,,Sama nevím to se dozvím až tam." Harrymu ta dívka připadala záhadná a měl pocit, že jsou spolu nějak spjati. Arsinoe cítila to samé.
Oba pohrouženi do svých myšlenek dorazili ke kamennému chrliči, vstupu k ředitelovi.
,,Heslo?" zeptal se chrlič a za nimi někdo vykřikl: ,,Počkejte!" Oba se otočili a uviděli uříceného Rona a Hermionu.
,, Chceme přesně vědět co se děje!" vyhrkla Hermiona.
,,Tak dozvím se to heslo?"
,,Ano, ano heslo je n-nebelvír." Řekla trochu se strachem Noe, ale chrlič uskočil a tím uvolnil průchod. Vystoupali po schodech na horu a stanuli před dveřmi. Harry se natáhl, aby zaklepal, ale dveře se otevřely sami. Vstoupili di jeho pracovny, plné malých vrčících nástrojů a podřimujících portrétu jenom fénixovo bidýlko bylo prázdné. Brumbál je už očekával, vedle něj stál malý stařík. ,,Jdete na chlup přesně a v hojnějším počtu než jsem očekával, ale asi to tak bude lepší. Takže Arsinoe tohle je pan Olliwander, dá ti hůlku."
Stařík k ní přistoupil a podal Noe hůlku. ,,Mahagon a hoblina z rohu jednorožce, zamávejte sní."
Zamávala a Brumbálovi zezelenali vlasy, téměř všichni přítomní měli co dělat, aby se nerozesmáli.
,,To patrně není dobrá hůlka, tak hm, jilm a tenoulinký trn ze hřbetu draka"
Zamávala s ní a tentokrát Brumbálovi vousy upadli úplně. To už trojice nevydržela a začala se smát nahlas. Arsinoe se stydlivě omluvila.
,,Podle vaše vzhledu jsem soudil, že jste temperamentní, ale silné hůlky se vám vyhýbají, zkuste tuto myslím, že si budete vyhovovat. Jemný jasmín a pero z fénixe."
Vyzkoušela třetí hůlku a z hůlky vykvetla nádherná zlatá květina.
,,Ano hodíte se k sobě, dávejte na ní pozor je rozmarná a citlivá, velice reaguje na změny chování. Já už půjdu čeká mě ještě nějaká práce, zde jsem svůj úkol splnil." Vstoupil do smaragdově zelených plamenů v krbu a zmizel. Brumbál, který měl opět svůj plnovous vyčaroval tři pohodlné židle a nařídil jim, aby se posadili.
,,Arsinoe musím ti říci něco důležitého, můj přítel tě odnesl z tvého domu, protože se tam schylovalo k vraždě. Lord Voldemort se o tobě něco dozvěděl a chtěl tě zabít, když tě v domě nenašel zabil celou tvou rodinu. Už brzy pochopíš proč."
Arsinoe statečně zahnala slzy, ale když promluvila značně se jí chvěl hlas.
,, Brumbále vy jistě víte o těch mudlovských knihách nechápu to. Vy máte být mrtvý a ostatní má být taky jinak, vysvětlete to."
,,Ano o těch knihách vím a řeknu ti jen, že jen ty hlavní důležité momenty nejsou přesné. Nic víc ti neřeknu, všechno se dozvíš teď potřebuji pomoci, ale nejdříve vám něco povím. Když vznikl svět bylo na zemi velmi málo lidí a jako první dcera Evina se narodila věštkyně jménem Selené ta vyřkla věštbu:
,, Za mnoho staletí se narodí čtyři lidé, zosobnění lidskostí, budou mít ty nejsilnější vlastnosti:nenávist, rozum, odvahu a lásku. Tři z nich porazí čtvrtého, dva z nich jsou na sobě závislí. Všichni budou míti znamení, označující jejich vyjímečnost."
A tady potřebuji pomoci můžeš říci co ti řekla Moudrý klobouk?" Arsinoe vůbec nic nechápala a ostatní na tom nebyli lépe přesto spustila.
,, Bitva se blíží, zvítězí pouze odvaha a láska, pomoz Harry Potterovi." Brumbál pokýval hlavou.
,,Teď mi pomozte kdo může být nenávist?"
,,Voldemort!" vykřikl Harry.
,,Správně Voldemort je nenávist kdo by mohl být rozum?"
,,Vy?" zeptala se tázavě Hermiona.
,,Ano vskutku já jsem rozum někdy mě to dost udivuje. Zbývá nám odvaha na tu se vás ani nemusím ptát." Usmál se když viděl, že se všichni podívali na Harryho.Ten jen nechápavě vrtěl hlavou.
,,A ještě je tu láska, Moudrý klobouk řekl,aby Arsinoe pomohla Harrymu. Bitvu vyhraje jen odvaha a láska"
Z těch novinek byli všichni úplně vedle jenom Hermiona a Arsinoe začaly chápat smysl těch věcí. ,,Vidím, že Arsinoe pochopila můžeš to rozvést?" Noe se nadechla a spustila.
,,Nenávist, rozum, odvaha a láska. Dva z nich jsou na sobě závislí takže nenávist a rozum už své znamení mají závislí jsou na sobě odvaha a láska, protože je odvaha vyznat někomu lásku a lidé jsou odvážní z lásky a kvůli lásce. Z toho vyplívá, že dostanou svoje znamení současně a oba musí prokázat odvahu a lásku. Ten třetí, který jim pomůže je rozum, protože rozum usměrňuje a utišuje všechny projevy, prostě je to šéf. Kdy získáme svoje znamení pane profesore?"
I Hermiona se na ní dívala obdivně sama to tak dokonale nepochopila a díky jejímu projevu už i kluci začali chápat o co jde.
,,Řekla jsi to úplně přesně a jednoduše. Nenávist má na rameni černý blesk, rozum má na zápěstí stříbrný kruh, láska získá červené srdce a odvaha modrou hvězdu, ale myslím, že Harry bude mít hvězdu zelenou. Znamení Tetra-vlastností získáte při vzájemném polibku z pravé lásky. Pouze z čisté, nevinné lásky.Je ale možné,že láska nezplane a vy se nebudete milovat, není to žádný nátlak," řekl když se na něj Noe a Harry pobouřeně podívali.,,Pokud láska nebude pravá, nezískáte znamení ani zvláštní moc. Nepokoušejte se k lásce donutit, nefungovalo by to.Teď běžte spát zbytek si dopovíme za týden ve stejnou dobu. Heslo bude Kotlové koláčky, dobrou."
Pokud to ještě bylo možná tak čtveřice odcházela ještě zmatenější než k Brumbálovi přišla. Hermiona se bavila s Ronem a Noe s Harrym se od sebe drželi co nejdál, jako by mezi nimi vyrostl plot. Nevěděli o čem se bavit.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maya Maya | 6. února 2009 v 20:23 | Reagovat

Heh,pochopila jsem dopře, že Harry bude s Noe a jak jsme se spolu dneska bavili.. oni spolu to? (Moje odborné vyjadřování mě někdy samotnou udivuje, ale což.)

No, tak to je hustý... Ale moc pěkný, Pindrušáčku...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama