Kapitola 4) Soukromé komnaty

31. ledna 2008 v 8:54 | Petra Kusá |  Harry Potter a Tetra-vlastnosti
Až v pokoji, který sdílela s Hermionou se plně rozplakala. Její malá sestřička přece nemůže být mrtvá, její sluníčko. A rodiče vždyť se měli tak rádi.
,,Pomstím se mu!" pronesla polohlasem a klika u dveří zašeptala:,,Já se ti nedivím."
Ráno se probudila uplakaná, v noci ji sužovaly zlé sny, zjevovali se jí její příbuzní a křičeli na ni, že je to její vina. Ležela, byla sobota mohla by se s Hermionou, Ronem, Harrym projít po pozemcích mohli by jí představit Hagrida jestli nějaký je. Hermiona už byla také vzhůru a zrovna se snažila spoutat své rozježené vlasy do culíku.
,, Hermiono máš dnes čas?"
,,Jo co bys potřebovala?" usmála se, ráda by své nové kamarádce pomohla, sama jich moc neměla.
,, No možná trochu projít učení a asi bych se měla domluvit s McGonagallovou kam vlastně budu chodit a zítra bych chtěla na školní pozemky. Myslíš, že bychom mohli probrat učení už od prvního ročníku?" Hermiona se na ni podívala jako na mimozemšťana, to se nemůže nikdy zvládnou opravdu musí promluvit s Gonagallkou, ale nakonec svolila.
,,Tak jo teď hned jdeme na snídani a promluvíme s McGonagallovou, ale asi nám budou muset pomoct i kluci. Bude to pěkná fuška, jdeme!" zavelela a hned vyletěla z ložnice a Noe za ní, ve společenské místnosti se srazila s Harrym.
,,Promiň já letim s Hermionou na snídani, abych se domluvila s profesory na učení." A letěla. Harry za ní chvíli fascinovaně zíral a pak se rozběhl za ní. Obě dívky zastihl až u vchodu do velké síně, ještě mu docházel dech když navrhl, že jim s látkou pomůže. McGonagallová tam už naštěstí byla. Dala Arsinoe hábity, učebnice a vše potřebné. Také jí řekla jednu důležitou věc, že všechny údaje z knih týkající se učení jsou pravdivé. Tím jim nějaká práce odpadá.
,,Pan ředitel vám nabízí plně vybavený komplex místností kam nemá nikdo přístup, je tam knihovna, laboratoř, učebna na praktická kouzla, ložnice atd. Jestli o to máte zájem můžeme se tam ihned zajít podívat."
,,No já si myslím, že to není špatný nápad. Možná by se tam Noe mohla učit celé dny a my bychom s ní byly o volných hodinách." Zamyslela se Hermiona.
Profesorka přikývla, bylo to rozumné, ale čím více se nad tím zamýšlela tím našla více problémů.
,,Takový individuální plán vám může škola umožnit, ale myslím, že by bylo lépe kdyby ho s ní absolvoval aspoň jeden student, protože i tak by to nezvládla. Já ji mohu občas přezkoušet, ale to je tak vše, takže chcete si to prohlédnout?"
V tu chvíli Harryho něco napadlo, proč by tím studentem nemohl být on. Byl by alespoň s Noe sám a nikdo by je nerušil. Navíc už se osvědčilo, že je výborný učitel a on se včera večer přesvědčil, že je Arsinoe nejen krásná, ale i inteligentní.
,,Paní profesorko?"
,,Ano Pottere?"
,,Mohl bych být tím studentem já? Myslím, že si také nějaké věci potřebuji osvojit a na bystrozora mě myslím vezmou téměř hned, jen aby mě měli hezky pod dohledem." Dořekl trochu naštvaně, ale měl pravdu ministerstvo ho hlídalo neustále.
,,No myslím, že byste mohl. Vy i tady slečna jste inteligentní a pokud proti tomu nebude nic mít." Obrátila se na Arsinoe.
,,Ne, budu naopak velmi ráda. Vyrazíme tedy?"
,,Ano, pojďte za mnou prosím."
Asi po dvaceti minutách chůze už nepotkali ani živáčka, došli k černým dveřím a profesorka je otevřela heslem Selené. Prošli dlouhou chodbou nakonci zahnuli vlevo a obyčejnými dveřmi s heslem Pláč, vstoupili do jakési přijímací haly, vytapetované světle modrým plyšem. Byla hodně velká a vedlo z ní několik dveří, začali od těch vlevo. Tam byla nádherná knihovna o několika desítkách regálech. To nejvíce ocenila Noe a Hermiona. Dále byla učebna na cvičení kouzel, u zdi byl velký stůl asi pro pět osob a jinak tam bylo spoustu místa. Pokračovali, ještě tam byly dvě ložnice, kuchyň, koupelna. Všem se to moc líbilo.
,,Takže mě se to líbí kdy se můžeme nastěhovat?" Řekla s opravdu velkým nadšením Arsinoe.
,,Jo je to tu super, zvlášť ta cvičebna." Přizvukoval jí Harry.
McGonagallová se na ně zkoumavě podívala, nevěděla jestli je rozumné nechávat tam chlapce a dívku samotné, ale nakonec uznala, že budou mít tolik práce, že si sotva najdou čas na zábavu.
,,Slečna už tu věci má a vy si pro ně můžete dojít já myslím, že nejlépe bude když se nastěhujete teď.
Arsinoe se dala do volby ložnice, rozhodla se, že nebude volit podle toho, která je hezčí. Bude vybírat podle barvy očí, proto se nastěhovala do modrého pokoje a Harrymu přenechala zelený.
Harry mezitím letěl do své, teď již bývalé ložnice pro věci. Jak spěchal, téměř vyrazil dveře a doteď spící Ron se s leknutím probudil. To co spatřil ho docela vyděsilo. Harry byl celý uřícený,spěšně si balil věci a dveře byly dokořán.
,,C-co to děláš, vyhodili tě snad?"
,,Ne, budu teď bydlet s Arsinoe v takovém tajném bytě, všechno ti vysvětlím pak."
Vyrazil ze dveří a už byl zase fuč. Ron zalehl zpět do postele a opět usnul.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama