Modrý jednorožec

5. dubna 2008 v 13:51 | Petra Kusá |  Bájná zvířata
Novinářská kachna.
Modrý jednorožec
Opět se ukázalo, že ani kouzelníci nesnědli všechnu moudrost světa! Do včerejšího dne jsme se domnívali, že jednorožci mají po narození zlatou barvu, ze které se postupně stane stříbrná a čistě bílý jsou až úplně v dospělosti. Samozřejmě, že máme ještě další barvy. Existují černí a hnědí jednorožci, ale ti jsou poměrně vzácní. Roh jim roste v sedmi letech.
Ovšem v severním Rusku byl objeven nový druh! Čarovědci ho teprve zkoumají, ale již se dozvěděli, že když se narodí jsou inkoustově modří. Jejich barva postupně světlá, protože byli spatření blankytní, světloučce modří a téměř bílý jedinci. Podle odhadnutého vzrůstu jednoho mláděte s maličkým rohem. Se čarovědci domnívají,že jim spirálovitá ozdoba (světle modrá s stříbrnými odlesky) roste již v čtyřech letech. To je velmi výrazný rozdíl mezi druhy. Dále jsou na nich zajímavá jejich kopyta. Jsou stříbrná a jsou protkána modrými vlnkami.
Čím se živí se dosud čarovědci dosud nedozvěděli, ale předpokládají, že jejich strava bude podobná jako u jejich příbuzných. Někteří se však domnívají, že by tomu tak být nemuselo ba přímo nemělo. Jelikož modří jednorožci žijí v drsnějších podmínkách než bílý. To znamená, že na severu rostou jiné rostliny.
A navíc tam žijí i jiná zvířata, takže by se dalo předpokládat, že mají jiné přirozené nepřátele. Jsou velmi plaší, s člověkem se setkají málokdy, ale když už k tomu dojde a ať už kouzelník nebo mudla poté doma vypráví co viděl. V obou případech ho posílají k lékaři s tím, že určitě trpí halucinacemi. Je ale možné, aby měla zatměný mozek celá výprava vědců, která tyto zvláštní tvory studuje? To se teprve uvidí. Čarovědci jsou s výzkumem ještě na začátku a nám se podařilo získat pouze hrubé informace.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama