Březen 2010

7) Kapitola

30. března 2010 v 20:08 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných

7.
Byl to ten nejpodivnější příběh, jaký kdy Winnie slyšela. Brzy je začala podezřívát, že to předtím nikdy nikomu nevyprávěli, kromě sebe samých, byla tedy jejich první veřejné publikum. Kvůli jejich seskupení kolem ní, vypadali jako děti, sedící u nohou své maminky. Snažili se udržet její pozornost, někdy řekli tu samou věc vícekrát a často se ve své horlivosti navzájem přerušovali.

6) kapitola

30. března 2010 v 20:07 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných

6.
Později, když o tom přemýšlela, zdálo se Winnie, že následujících několik minut bylo úplně rozmazaných. V první chvíli klečela na zemi a trvala na tom, že se napije z pramene, a jako další si pamatuje, jak s ní smýkal vítr, ústa měla otevřená, a hledala sama sebe. Jela totiž nestoudně obkročmo na tlustém starém koni, s Milesem a Jessem klusajícím vedle. Mae běžela se supěním vpředu a držela uzdu.

5) kapitola

29. března 2010 v 18:00 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných

5.
Winnie se probudila druhý den velice brzy. Slunce teprve vycházelo a celý dům byl tichý. Winnie zjistila, že se během noci rozmyslela, dnes neuteče. "Udělám to vůbec někdy?" zeptala se sama sebe. "Nemám žádné místo kam bych chtěla jít." Ale její druhá a horší část, kde byly uskladněny ty nejstarší obavy, jí říkala, že je tu jiný důvod proč zůstat doma: bála se být sama.To byla určitě

4) kapitola

29. března 2010 v 17:45 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných

4.
O západu slunce toho dlouhého dne, se nějaký cizinec procházel po cestě z vesnice a zastavil u Fosterovy brány. Winnie byla zase na dvorku, zrovna chytala světlušky, a v první chvíli si ho nevšimla. On ji už nějakou dobu pozoroval a potom křikl, "Dobrý večer!"

3) kapitola

29. března 2010 v 17:30 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných

3.
V poledne toho samého dne, seděla Winnie Fosterová na trávě u brány a mluvila k obrovské ropuše, sedící jen pár yardů přes silnici, "Stejně to udělám. Uvidíš. Možná, že už zítra, až budou všichni spát."

2) kapitola

29. března 2010 v 17:15 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných

2.
Za svítání, toho prvního týdne v srpnu, se Mae Tucková vzbudila a ležela chvíli v síti u stropu. Po chvíli nahlas řekla, "Chlapci se zítra vrátí domů." Maein manžel k ní ležel otočený zády a nehýbal se. Stále spal a zádumčivý obličej, který ve dne míval, byl nyní hladký a uvolněný. Tiše chrápal a občas se ze snu usmál. Mimo spánek se Tuck nikdy nesmál.

1) kapitola

29. března 2010 v 17:00 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných

1.
Cesta vedoucí do Treegapu byla ušlapaná dlouho předtím, než tu stádo krav zastavilo na odpočinek. Šli vedle sebe i v zatáčkách a jednoduše se kolébaly ze strany na stranu, pomalu dosáhly vršku malého kopce a znovu se loudaly až dolů mezi jetelinu. A potom spásaly trávu přes celou louku. Měla rozmazané okraje. Rozšiřovala se, zdálo se že nemá konce a pobízela poklidnou kravskou činnost: pomalé přežvykování a přemýšlivé pozorování něčeho neurčitého. Krávy znovu pokračovaly a nakonec vstoupily do lesa. Ale stíny na dosah od prvních stromů, prudce změnily jejich směr a zvířata se raději odkolébala pryč tak širokým obloukem, jak jen mohla. Důvod proč odešly byl právě někde tam.

Prolog

29. března 2010 v 16:40 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných


Prolog
První týden v srpnu, jenž byl vrcholem velmi horkého léta., vrcholem rušného a dlouhého roku, jako nejvyšší sedadlo na ďáblově kole (pouťová atrakce), pokračoval. Týdny před ním byly pouze vyvrcholením příjemného jara, a ten, který měl následovat, spadl rovnou do chladného podzimu. Ale první týden srpna byl dusný, horký, ale také velice tichý, s jiskřivým svítáním, zářícím polednem a západem, který hrál všemi barvami. V noci oblohu často křižovaly blesky, které rozechvěly všechny osamocené. Žádný hrom, žádný osvobozující déšť. Byly to zvláštní a udýchané dny, které naváděli lidi dělat věci za které se poté omlouvali.

Něco nového...

29. března 2010 v 16:37 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných
Minulý rok jsem o prázdninách viděla nádherný film Tajemství nesmrtelných. Je napsaný podle knížky, kterou jsem nikde nesehnala. Prakticky nikdo o ní tady neví, není v žádném knihkupectví. Proto jsem si ji stáhla v angličtině a překládám. Ovšem moje angličtina stojí za houby, takže ani se slovníkem to není nic moc. Snažila jsem se Co nejvíc zachovat smysl vět, ale zase jsem je upravovala tak ,aby se to dalo aspoň trochu číst. Moje kamarádky mě tak trochu přemluvili, abych to sem dala. Tak snad se to bude alespoň někomu líbit. V žádném případě nechci porušovat autorská práva, ale vzhledem k tomu, že se tu ta knížka neprodává...

(Zjistila jsem, že film se od knížky trochu liší, a možná, že je hezčí, ale ještě nejsem s překladem zdaleka hotová, tak uvidíme na konci.)

Vaše Péťa