Duben 2010

9) kapitola

25. dubna 2010 v 13:51 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných

9.
Srpnové slunce stálo vysoko na obloze, oslnivě zářilo a pomalu se stáčelo na západ, ale Winnie byla unavená už dávno před tím. Miles ji kousek cesty nesl. Její tváře za tu dobu zrůžověly opálením, její nos získal směšnou červenou barvu. Toho si všimla Mae a nabídla jí svůj klobouka, Winnie se sice hádala, že ho nechce, ale nakonec prohrála. Visel jí dolů přes uši a vypadala v něm velice směšně. Ovšem stín, který jí klobouk poskytoval, byl pro Winnie tak vítaný, že odložila všechnu marnivost a podřimovala v Milesových silných pažích, svýma vlastníma rukama se ho držela kolem krku.

8) kapitola

25. dubna 2010 v 13:49 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných

8.
Winnie nevěřila na pohádky. Nikdy netoužila po kouzelné hůlce, nechtěla si vzít prince, a většinu času pohrdala babiččinou vírou v elfy. Teď tu seděla s otevřenými ústy, oči dokořán, a nevěděla, co si má o tomto zvláštním příběhu myslet. Může a nemusí to být pravda. A přesto: "Je to úžasný pocit, svěřit se někomu!" vykřikl Jesse. "Jen si pomysli, Winnie Fosterová, jsi jedinná ossoba na světě, kromě nás, která o tom ví."

Je mi líto...

7. dubna 2010 v 12:40 | Petra Kusá |  Tajemství nesmrtelných
:(
     Jsem si před prázdninami plánovala kolik toho přeložím a nakonec jsem nenapsala ani čárku. Můj starý počítač zkolaboval a odmítá psát české znaky. A uznejte, že to později celé přepisovat by nemnělo smysl. Takže je můj computerek u pana opraváře. Každou chvíli očekávám telefonát, jak to s ním vypadá... Doufám, že to přežije. Držte nám palce.
                     Péťa